Evde Sağlık Hizmetleri Gücüne Güç Kattı

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nin filosuna yeni 5 adet mobil araç tahsil edildi.
Bu haber 2018-05-31 10:26:09 eklenmiştir.

 

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nin  filosuna yeni 5 adet mobil  araç tahsil edildi.

Kurulduğundan beri hasta sayısı katlanarak artan Adıyaman Evde Sağlık Hizmetleri Birimleri alanında profesyonel ekipleriyle hastalarının tüm tıbbi ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz; Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerine 5 adet yeni mobil araç tahsis edildi. Bu sayede daha fazla sayıda hastaya, daha hızlı şekilde ulaşıp daha etkin hizmet vermemiz mümkün olacaktır. Hizmetlerinde hasta memnuniyetini ön planda tutan ekiplerimiz için, bu durum hastayı daha sık ziyaret etme açısından hasta memnuniyetini arttırma anlamına da gelmektedir. Merkez ve ilçe hastanelerinde altısı H Tipi, biri D tipi olmak üzere 7 tane Evde Sağlık Hizmetleri birimlerimizce aktif 1650 hastaya, 45 sağlık çalışanı ile evde sağlık hizmeti sunulmaktadır. Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti alma ihtiyacı olan bireylere evinde sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra ihtiyacı olan hastalarımızın nazogastrik ve idrar sonda değişimi, yara pansumanı ve uzman hekim tarafından reçete edilmiş ilaç tedavileri uygulanmaktadır.” dedi. 

Sayın ÖZ sözlerine şöyle devam etti: Evde Sağlık Birimi olarak Depremzedeleri de unutmadık. 8 Mart 2017 Samsat depreminin yaralarını sarmak için Samsat’a düzenli ziyaretler yapan Evde Sağlık ekipleri, üzücü bir şekilde meydana gelen 24 Nisan 2018 depremi ardından da ziyaretlerini arttırarak sürdürmektedir. Evde sağlık hizmetleri ekibi doktor, hemşire ve psikologla beraber köyler ve merkezde her haneyi  dolaşarak, gerek evlerinde gerekse konteynerlerde yaşayan halkımıza yanlarında olduklarını hissettirmişlerdir.

 

 

ETİKETLER : evde sağlık adıyaman evde sağlık hizmetler osman can adıyaman sağlık il müdürü erdoğan öz durgül vural Adıyaman valiliği nurullah kalkancı adıyaman adıyaman haberleri haberler.com adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman perre haber ajansı adıyaman nabız hüsrev kutlu tbmm ahmet aydın recep tayyip erdoğan adıyaman sokak haberleri adıyaman belediyesi adnan boynukara adıyaman üniversitesi adıyaman kyk yurdu adıyaman kyk abdullah erin mahmut demirtaş halil fırat ak parti ak parti adıyaman oğuz mutlu orhan pehlül fatma ulubey adıyaman besni adıyaman gölbaşı adıyaman kahta kahta haberleri kahta merkez zeynel abidin kıymaz sercan sakar adiyaman cihan haber cihan haber perre haber adıyaman haber ajansı adıyaman ajansı haber adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman adıyaman sondakika son dakika adıyaman adıyaman devlet hastanesi haberin nabzı adıyaman güncel haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Gazete Manşetleri

sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2014 Kanal Adıyaman. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
SİYASET
DÜNYA