KÖYLERİN SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Kırsalda yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini artırmak amacıyla Adıyaman İl Özel İdaresi, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal kalkınma projelerinden olan KÖYDES Projeleri kapsamında kırsal kesimin karşılaştığı sorun ve sıkıntılar yakın takibe alınarak çözümü için yoğun gayret sarf ediliyor.
Bu haber 2018-05-27 11:25:46 eklenmiştir.
 

Vali Nurullah Naci Kalkancı, kırsal kesimin sorun ve ihtiyaçlarını yerinden tespit etmek ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla başlattığı köy gezilerine Adıyaman merkeze bağlı Yenigüven, Çemberlitaş, Yenice, Toptepe, Olgunlar, Kemerkaya, Kalburcu, Girik, Düzce ve Gözebaşı (Karti)  köyleriyle devam etti.

Gerçekleşen köy ziyaretlerinde Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya Vali Yardımcısı Adem Kaya ve İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy eşlik etti.

Gittiği her köyde köy muhtarı ve vatandaşlarla sohbet ederek köyün sorunlarını ve eksikliklerin dinleyerek gerekli notlarını tutan Vali Kalkancı, köylülerin dile getirdiği sorunların çözümü noktasında Vali Yardımcısı Adem Kaya’ya talimat verdi.

Gittiği her köyde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Öncelikli hedefimiz köylü vatandaşlarımızın ayağına hizmetin en kalitesini götürmektir. İl Özel İdaresi ve Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla köylerin alt yapısının iyileştirilmesine dönük güzel hizmetlerin hayata geçirildiğini görüyoruz. Yapılan hizmetlerle köylerimizin artık daha yaşanılır hale geldiğini görüyoruz. Bu hizmetlerin kalitesini daha da yükselteceğiz. Kırsala olan yatırım ve hizmetlerimiz bir köye yönelik değil, tüm köylerimizi kapsamaktadır. Ama tabi ki acil ve öncelikli olanı ön plana alıp yapmaya çalışıyoruz. Adıyaman’da kırsal kesimin çözüm bekleyen tespit edilmiş acil sorunlarını devletimizin bize sağladığı imkânlar ölçüsünde çözmeye çalışıyoruz. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın da desteğiyle bu çözüm daha da kolaylaşacaktır. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Bizim anlayışımız da “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” düşüncesi vardır. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın devletine, milletine bayrağına büyük bir bağlılık içerisinde olduğunu görüyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Milletimizin huzur ve refahını da artırsın inşallah”dedi.

Gittiği köylerde etrafına toplanan çocuklara da özel ilgi gösteren Vali Nurullah Naci Kalkancı, çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren köylü vatandaşlar ise, köylerinin sorunlarının çözümüne ilişkin gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Vali Nurullah Naci Kalkancı ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

ETİKETLER : adıyaman adıyaman haberleri haberler.com adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman perre haber ajansı adıyaman nabız hüsrev kutlu tbmm ahmet aydın recep tayyip erdoğan adıyaman sokak haberleri adıyaman belediyesi adnan boynukara adıyaman üniversitesi adıyaman kyk yurdu adıyaman kyk abdullah erin mahmut demirtaş halil fırat ak parti ak parti adıyaman oğuz mutlu orhan pehlül fatma ulubey adıyaman besni adıyaman gölbaşı adıyaman kahta kahta haberleri kahta merkez zeynel abidin kıymaz sercan sakar adiyaman cihan haber cihan haber perre haber adıyaman haber ajansı adıyaman ajansı haber adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman adıyaman sondakika son dakika adıyaman adıyaman devlet hastanesi haberin nabzı adıyaman güncel haberADıyaman valiliği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Gazete Manşetleri

sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2014 Kanal Adıyaman. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
SİYASET
DÜNYA