Başkan Şahin, İftarını Araban’da Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, orucunu Araban ilçesinde açtı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Araban ilçesinde düzenlenen iftar programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Araban ilçe halkıyla birlikte iftar yapan Başkan Şahin, Türk Tasavvuf Musikisi sanatçısı Mehmet Kemiksiz’in Ramazan ayı özel konserini izledi.
Bu haber 2018-05-23 15:45:05 eklenmiştir.

Programda vatandaşlara seslenen Şahin, on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın, insanlık adına önemli mesajlar barındırdığını belirtti.
“Birbirimize olan muhabbetimiz ve sevgimiz hiç eksilmesin, hep artarak devam etsin” temennisinde bulunan Başkan Fatma Şahin, şöyle konuştu:

“Ramazan ayının bizlere verdiği çok özel duygular var. Öncelikle Ramazan ayı, Kur'an-ı Kerim ayıdır. Çok önemli mesajlar içeren Kur’an, iyiliği kötülükten, doğruluğu yanlıştan ayırmak, güzellikleri arttırmak ve yoksulları gözeten manevi kitabımızdır. Bu duygular, tüm dünyaya yayılsa ne açlık, ne savaş, ne de gözyaşı kalır. Kur'an-ı Kerim’den aldığımız bu mesajları gençlerimize ve çocuklarımıza yaşatmamız lazım.  

- TAM BİR KARDEŞLİK HUKUKU İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ
Araban bir tarih, bir medeniyettir, Araban ilçesi zenginliğimizdir. Yaptığımız işleri güçlendirmemiz için ilçe belediye başkanım Mehmet Özdemir başkanla işbirliği içerisinde, tam bir kardeşlik hukuku içerisinde çalışıyoruz.  Araban’ın ve Yavuzeli’nin gücü Ankara tarafından görülmüş, milletvekilimiz Mehmet Erdoğan bizim de iftihar duyduğumuz milletvekili sıralamasında üçüncü sıradan listeye girdi, başarısını taçlandırdı. Bu, bölgeye, Araban’a ve Gazi şehrimize verilen bir değerdir, kardeşliğin berekete dönüşün göstergesidir. Bize düşen görev ise çok çalışmaktır, sizlerin taleplerini yerine getirmektir. 

- TÜM HESAPLARI BOZDUK
IMF’ye olan borçlarını ödeyerek ülkeyi hasta adam olmaktan çıkaran ümmetin umudu olan cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin getirdiği bu noktayı, birtakım oyunlarla farklı bir noktaya götürmeye çalıştılar. Ama bizler bu yola çıkarken, ‘Göklerden gelen bir karar vardır, halkımız ne derse onu yaparız’ dedik ve tuzakları bozduk. 15 Temmuz’da dünyanın izlediği Türkiye’yi zayıflatma, Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye emeline karşı çok sağlam durdunuz. Karanlık geceyi aydınlığa dönüştürdünüz. 16 Temmuz’da güneş çok daha güçlü doğdu. O yüzden ben ve arkadaşlarım sizlere hizmet etmek için gece gündüz durmadan çalışıyoruz. 

- 24 HAZİRAN’DA ARABAN ŞAHLANACAK 
Çoğu gitti azı kaldı, tünelin ucundan ışık görüldü, inanıyorum ki 24 Haziranda yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde, bütün hesapları bozacak, 15 Temmuz’da yapamadıklarını yapmaya çalışanlara Araban dersini sandıkta verecek. Verilen hizmetlerde ‘durmak yok yola devam’ mesajını sandıkta verecek. Eski Türkiye’de hayal dahi edilemeyen, devletin bile yapmadığı işleri büyükşehir belediyesi olarak yaptık. Ey Ankara gör, Araban’ı gör, Yavuzeli’ni gör, Gazi şehri diyerek 24 Haziran’da sandıkları patlatalım. Geleceğimiz aydınlıktır, çünkü cesaret bizde erdem bizde, irade bizde o zaman şahlan Araban, şahlan Gazi şehir, şahlan Türkiye.”
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, ramazan ayının huzur ve barış içerisinde geçmesini temenni ederek, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine yönelik mesajlar verdi.
Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ise,  Araban halkını birlik, beraberlik ve kardeşlik sofrasında buluşturduğu için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.  

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER : adıyaman adıyaman haberleri haberler.com adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman perre haber ajansı adıyaman nabız hüsrev kutlu tbmm ahmet aydın recep tayyip erdoğan adıyaman sokak haberleri adıyaman belediyesi adnan boynukara adıyaman üniversitesi adıyaman kyk yurdu adıyaman kyk abdullah erin mahmut demirtaş halil fırat ak parti ak parti adıyaman oğuz mutlu orhan pehlül fatma ulubey adıyaman besni adıyaman gölbaşı adıyaman kahta kahta haberleri kahta merkez zeynel abidin kıymaz sercan sakar adiyaman cihan haber cihan haber perre haber adıyaman haber ajansı adıyaman ajansı haber adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman adıyaman sondakika son dakika adıyaman adıyaman devlet hastanesi haberin nabzı adıyaman güncel haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Gazete Manşetleri

sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2014 Kanal Adıyaman. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
SİYASET
DÜNYA