1 Gün Değil, 1 Ay Olsun

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği başkanı Abdulkadir Geylani Taş, Ramazan ayında iftar yemeklerinin yerine fakir ailelere gıda paketi verilmesi tavsiyesinde bulundu.
Bu haber 2018-05-22 17:15:10 eklenmiştir.

Hayırseverler tarafından yapılacak olan yardımların gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşması konusunda mahalle muhtarlarıyla iletişim içinde olunması gerektiğini belirten Taş, “Yardım, hayır, yardımlaşma her zaman olması gereken bir konudur. Ancak içinde bulunduğumuz Ramazan ayı sebebiyle hayırseverlerimiz fakirlere yardım konusunda kimi gıda paketi, kimi maddi yardım kimi de iftar yemeği veriyor. Yapılan yardımlar bizleri mutlu ediyor. Ama hayırseverlerden tek isteğimiz özellikle mahalle muhtarlarıyla istişare etmeleri, ikincisi iftar yemeklerinin yerine bütçelerine uygun gıda paketleri hazırlayıp dağıtmalarını arzu ediyoruz. Hayırseverler tarafından verilen iftar yemeklerine bazen beklenilen kişi sayısı katılmamakta, kimi insan ihtiyacı olmasına rağmen utandığından iftara yemeğine katılamamakta fazla fazla yapılan yemekler ortalıkta israf edilmekte. Ortalama bütçesi 10 Bin ile 15 Bin TL arasında olan iftar yemeği bir gecede yenilip bitiyor.  Oysa 15 Bin TL’den ortalama 75 TL tutarında birer gıda paketi hazırlanmış olsa 200 aileye gıda paketi verilmiş olur. Bu sayede bir ailemiz ortalama 20 günlük ihtiyacını rahatlıkla karşılamış olur.  Bizim bu yıl kullandığımız bir slogan var ve diyoruz ki, ‘1 Gün Değil, 1 Ay Olsun’. Bu gibi konular göz önüne alınarak yapılırsa hem hayırsever vatandaşlarımızın yapmış oldukları hayır daha güzel değerlendirilmiş olur. Muhtar arkadaşlarımızda kendilerine ulaşan, kendileri vasıtasıyla yapılacak yardımlar konusunda hakkaniyetli bir şekilde dağıtım yapmalarını arzu ediyoruz. Bu vesileyle bütün hayırseverlerimizin Allah hayırlarını kabul eylesin, Rabbim yar ve yardımcıları olsun.” Dedi.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER : adıyaman adıyaman haberleri haberler.com adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman perre haber ajansı adıyaman nabız hüsrev kutlu tbmm ahmet aydın recep tayyip erdoğan adıyaman sokak haberleri adıyaman belediyesi adnan boynukara adıyaman üniversitesi adıyaman kyk yurdu adıyaman kyk abdullah erin mahmut demirtaş halil fırat ak parti ak parti adıyaman oğuz mutlu orhan pehlül fatma ulubey adıyaman besni adıyaman gölbaşı adıyaman kahta kahta haberleri kahta merkez zeynel abidin kıymaz sercan sakar adiyaman cihan haber cihan haber perre haber adıyaman haber ajansı adıyaman ajansı haber adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman adıyaman sondakika son dakika adıyaman adıyaman devlet hastanesi haberin nabzı adıyaman güncel haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Gazete Manşetleri

sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2014 Kanal Adıyaman. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
SİYASET
DÜNYA