Tapu Kadastro Teşkilatı 171 Yaşını Kutluyor

Toprak ve insan ilişkisinde tarihin her döneminde önemli bir yer tutan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, kuruluşunun 171. yıldönümünü kutluyor.
Bu haber 2018-05-21 14:30:10 eklenmiştir.

21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi adıyla kurulan Tapu Kadastro Teşkilatının 171. Kuruluş yıldönümü kapsamında, Kadastro İl Müdürü Zafer Türen, kadastro çalışanları ile birlikte ilk olarak Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu yaptı. Ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı makamında ziyaret ederek Kadastro Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Gerçekleşen ziyarette, kadastronun tarihçesi ve çalışmaları hakkında Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya bilgi veren Türen şunları söyledi: “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde merkez teşkilatı ile birlikte 24 adet Bölge Müdürlüğü, 970 adet Tapu Müdürlüğü ve 81 adet Kadastro Müdürlüğü ile yaklaşık 19 bin personelle 20 milyon vatandaşımıza 8 milyon civarında işlem yaparak hizmet veren yaygın ve köklü bir kurumdur. Adıyaman’da da toplam 104 personelle hizmet vermekteyiz. İlimizde toplam 627 birimin (Köy/Mahalle) tamamında kadastro tesis çalışmaları tamamlanmış olup, 2017 yılında 25 birimde sayısallaştırma çalışmaları tamamlanmıştır. Bugüne kadar ihaleli olarak 55 birimde (OR-KA) Orman Kadastrosu çalışmaları, 21 birimde orman alanları 2/B kullanım ve güncelleme kadastro çalışmaları, 11 birimde geçici 8. Madde kapsamında kadastro çalışmaları tamamlanmış olup, 2018 yılı içerisinde 1 birimde kendi imkânımız ile 3402 sayılı Kanunun 22-a maddesi uygulaması çalışması, 19 birimde 2/B alanları için ek-4 kullanım kadastrosu çalışmasına devam edilmektedir. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzce planlaması yapılan Kadastro Müdürlükleri 2020 vizyonu çerçevesinde tüm ülke genelinde geçici koordinatlara sahip parseller ITRF sisteminde kesin koordinatların elde edilmesi amacıyla ilimizde 319 bin parselin 3402 sayılı Kanunca yenileme ve sayısallaştırma projelerini ihale ve planlaması yapılmaya devam etmektedir. Tapu kadastro Sürekli Gelişim Projesi ve Tapu Kadastro Modernizasyon projesi kapsamında çağın teknolojilerini hizmete en hızlı şekilde dönüştüren Genel Müdürlüğümüz, TAKBİS, MEGSİS ve TARBİS gibi projelerin daha da ileri boyuta taşımayı amaçlayarak, 3 boyutlu kadastro sistemine geçiş için projelere başlamış bulunmaktadır. Tüm çalışmalarımızda vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesini en iyiye çıkartmayı hedefliyoruz”dedi. 
Kadastro Müdürü Zafer Türen ve kurum çalışanlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Nurullah Naci Kalkancı ise, Türkiye’nin köklü ve önemli kuruluşlarından birisi olan Tapu Kadastro Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümünü kutlayarak,kadastro çalışanlarına başarılar diledi.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER : adıyaman adıyaman haberleri haberler.com adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman perre haber ajansı adıyaman nabız hüsrev kutlu tbmm ahmet aydın recep tayyip erdoğan adıyaman sokak haberleri adıyaman belediyesi adnan boynukara adıyaman üniversitesi adıyaman kyk yurdu adıyaman kyk abdullah erin mahmut demirtaş halil fırat ak parti ak parti adıyaman oğuz mutlu orhan pehlül fatma ulubey adıyaman besni adıyaman gölbaşı adıyaman kahta kahta haberleri kahta merkez zeynel abidin kıymaz sercan sakar adiyaman cihan haber cihan haber perre haber adıyaman haber ajansı adıyaman ajansı haber adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman adıyaman sondakika son dakika adıyaman adıyaman devlet hastanesi haberin nabzı adıyaman güncel haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Gazete Manşetleri

sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2014 Kanal Adıyaman. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
SİYASET
DÜNYA